Forum Nostalji - Türkiye'nin En Nostalji Forumu

Forum Nostalji - Türkiye'nin En Nostalji Forumu (http://www.forumnostalji.com/)
-   World of Warcraft (http://www.forumnostalji.com/world-warcraft/)
-   -   World of Warcraft'ın DDoS saldırganı gözaltına alındı (http://www.forumnostalji.com/world-warcraft/758-world-warcraft%C4%B1n-ddos-sald%C4%B1rgan%C4%B1-g%C3%B6zalt%C4%B1na-al%C4%B1nd%C4%B1.html)

Marquez 20-09-2019 15:27

World of Warcraft'ın DDoS saldırganı gözaltına alındı
 
[Linkleri Görebilmeniz İcin Üye Olmanız Gerekiyor! Üye Olmak İçin Tıklayın..]

Geride bıraktığımız ay piyasaya çıkan World of Warcraft Classic, milyonlar oyuncunun akınına uğramıştı. Hala büyük bir oyuncu kesimi tarafından oynanmaya devam eden yapım, WoW'un Vanilla sürümünü merak eden oyuncularla dolu. Ancak oyuncuların bu denli ilgisi bir kenara, WoW Classic'e ilgi gösteren kötü niyetli kişiler, oyunun sunucularına DDoS saldırısı yaptı. Oyuncuların zevkini baltalayan bu durum gerçekleşirken, saldırıyı yapan şahıs Twitter ve Reddit üzerinden WoW Classic oyuncularıyla dalga geçmişti. Benzer saldırıyı Overwatch'a da yapan internet korsanının ne ceza alacağı belli değil. Ancak Blizzard ekibinin bu tarz konuları detaylıca incelemesi, oyunculara güven veriyor.

World of Warcraft'ın DDoS saldırganı günler sonra gözaltına alındı
Benzer bir saldırı geçtiğimiz yıllarda Xbox ve PlayStation'ın çevrimiçi servislerine yapılmıştı. İnternet korsanları tarafından yapılan bu eylemlerin sorumlusu kısa süre içerisinde tespit edilip yargı karşısına çıkartılmıştı. Özellikle Kuzey Amerika'da önem verilen bu konuda devletin internet korsanlarına karşı herhangi bir müsamahası bulunmuyor. Muhtemelen para cezasına çarptırılacak olan internet korsanı, eğer benzer saldırıları tekrar uygularsa, hapse girebilir.

MerlininKazanı


Saat: 13:42

Powered by vBulletin® Version 3.8.9
Copyright © 2020 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.