Forum Nostalji - Türkiye'nin En Nostalji Forumu

Geri Git   Forum Nostalji - Türkiye'nin En Nostalji Forumu > Eğitim > Üniversite Tanıtımları

Cevapla
 
LinkBack Konu Araçları
Alt 31-07-2019, 16:02   #1
Yeni Üye
 
Aspendos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Kayıt Tarihi: 31-07-2019
Yaş: 44
Mesajlar: 8
Rep Puanı: 2550
Rep Gücü: 26
Standart Bezm-i Alem Vakıf ÜniversitesiVizyonumuz

Eğitim ve sağlık hizmetlerinde örnek alınan, bilime yön veren, vakıf kültürünü yaşatan öncü sağlık üniversitesi olmaktır.​ ​​

Misyonumuz

Modern bilim ve teknolojiyi medeniyet değerlerimiz ışığında kullanarak sağlık profesyonellerini ve bilim insanlarını yenilikçi eğitim modelleriyle yetiştirmek, ürüne ve hizmete dönüşen araştırmalar yapmak, kaliteli ve erişilebilir sağlık hizmeti sunmak ve toplumun sağlık düzeyini yükseltmektir.​


Bilgi Güvenliği Politikası

Hizmet verdiğimiz alanlarda; yasal mevzuat şartlarının karşılaması, hizmet sunduğumuz kişilerin ihtiyaç ve beklentilerine cevap verecek şekilde hizmet sunumunun gerçekleşmesi, kaliteli, hızlı ve güvenli bir biçimde hizmet alması, hak ve yararlarının korunmasını sağlamak için Bezmiâlem Vakıf Üniversitesi çalışanlarının bilgi varlıklarına zamanında, eksiksiz, doğru ve kesintisiz biçimde ulaşması büyük önem taşımaktadır.

Üniversitemiz için bilgi, yukarıda açıkla​ndığı gibi çok değerli ve korunması gereken önemli bir husustur. Kurumumuz hizmet sunduğu alanlarda; yasal mevzuat şartlarının karşılamasından, toplumun ihtiyaç ve beklentilerine cevap verecek şekilde gerçekleşmesinden sorumludur. Bilginin gizliliği, bütünlüğü ve gerektiği zamanda hazır ve hizmette olması Üniversite'mizin hizmet kalitesi, kesintisiz hizmet verebilmesi ve profesyonel imajı ile doğrudan ilgilidir.

Üniversite yönetimi bilgi güvenliğinin sahip olduğu yaşamsal önemin bilincinde olarak Bilgi Sistemleri Hizmetleri kapsamında, Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi'ni kurmaya karar vermiştir. Üniversitemiz kurulduğu günden bugüne kamuoyu güvenini kazanmış, çağdaş ve öncü bir kurum olarak faaliyet göstermektedir. Kendisine gösterilen bu güvenin sarsılmaması için bilişim teknolojilerini yakından takip etmekte, güvenlik ve teknoloji gereksinimi yüksek projeleri hayata geçirmektedir. Bu gelişim, artan güvenlik açıklarına ve bunun sonucunda da yeni tehditlere yol açacaktır. Bu aşamada, Üniversite'mizin bilgi varlıklarını bilinçli ve sistematik olarak koruması ve yönetmesi çok önemlidir. Bezmiâlem Vakıf Üniversitesi Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi bu hedefe ulaşmak için kurulmuştur.

Bilgi güvenliği, kurumsal bir sorumluluktur. Bilgi güvenliği süreçlerinin sağlıklı şekilde işletilmesi için gerekli roller tanımlanmış, yetkiler belirlenmiş ve sorumlular atanmıştır. Bu sorumluluklar başta Bilgi İşlem altyapısını kullanmakta olan tüm birimleri, üçüncü taraf olarak bilgi sistemlerine erişen kullanıcıları ve bilgi sistemlerine teknik destek sağlamakta olan hizmet, yazılım veya donanım sağlayıcılarını da kapsamaktadır.

Bezmiâlem Vakıf Üniversitesi Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi; Bilgi Sistemleri hizmetlerini kapsar. Bu politikanın uygulanması hizmet sunduğumuz birimlerle olan iş ilişkilerimizde doğruluğumuzu göstermek ve sürdürmek için önemlidir. Bu politika ile bilginin izinsiz erişime karşı korunduğu, bilginin gizliliğinin sağlandığı, bilginin yetkisiz kişilere kasten verilmeyeceği, bilginin bütünlüğünün sağlandığı, gereksinim duyulduğunda bilgiye yetkili kullanıcıların erişebildiği, tüm çalışanlara bilgi güvenliği eğitimi verildiği ve tüm bilgi güvenliği açıkları ve şüphe duyulan zayıf noktaların sorumlu kişilere raporlandığı garanti altına alınmaktadır.

Yönetim Kurulu

​Rektör
​Prof. Dr. Rümeyza KAZANCIOĞLU
​Genel Sekreter (Raportör)
​Zeynep GÖKÇEN​
​Tıp Fakültesi Dekanı
​Prof. Dr. Dilek Sema ARICI
​Diş Hekimliği Fakültesi Dekan​ı​
​Prof. Dr. Alper ALKAN
​Eczacılık Fakültesi Dekanı
​Prof. Dr. Gülaçtı TOPÇU​
​Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekan V.​
​Prof. Dr. Erdal TEKARSLAN​
​Profesör Temsilcisi
​Prof. Dr. İsmet KIRKPINAR
​Profesör Temsilcisi
​Prof. Dr. Alpaslan MAYADA​ĞLI​
​Profesör Temsilcisi
​Prof. Dr. Türkinaz AŞTI
Aspendos çevrimdışı   Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Konuyu aşağıdaki sitelerde paylaşabilirsin

Konu Araçları

Yetkileriniz
Konu Açma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB kodu Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık
Saat: 16:55


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.